Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 22 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość , która jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. Na wstępie Pani Dyrektor Euzebia Milczarek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami  i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

Występ rozpoczęły klasy drugie inscenizacją „ Babcia też człowiek”. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły podziękować kochanym babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych prezentacjach artystycznych. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym  świętem. Nie zabrakło też atrakcyjnych  i bardzo pomysłowych  pokazów  tanecznych w wykonaniu  młodszych i starszych  uczniów naszej szkoły. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje  role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie  uczniowie obdarowali  swoich ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami.

W przyjęciu gości pomogli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.