Szkoła w ramach programu „Laboratorium przyszłości” została wyposażona w bogaty zestaw nowoczesnych pomocy naukowych między innymi w: kamerę, aparat fotograficzny, drukarkę 3D, zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem (Arduino), zestawy SkriBot, zestawy Spike (LEGO), zestaw audio i wiele innych zestawów.

Uczniowie w ramach tego programu poprzez zabawę rozwijają myślenie oraz pogłębiają kompetencje wykorzystania nowych technologii.

Uczniowie w ramach zajęć laboratoryjnych składają i uruchamiają SkriBoty.

Projektują i drukują własne projekty 3D

Drukujemy na drukarce 3D

#Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach Jeziorach poznają świat robotyki poprzez stworzenie robota krok po kroku, zaczynając od zbudowania konstrukcji, podłączenia elementów elektronicznych  i jezdnych,  by w końcu rozwijać umiejętności programistyczne podczas tworzenia własnych programów do obsługi Skribota. Uczą się łączenia i oprogramowania odbiorników w Arduino. Uczniowie mają także okazję doświadczenia wirtualnej rzeczywistości poprzez gogle VR, które dostarczają niesamowitych wrażeń w całkiem innym wymiarze. Stawiamy też pierwsze kroki podczas projektowania obiektów w trzech wymiarach, które można potem wydrukować na specjalnej drukarce 3D.

Nowe wezwania przed nami!

Laboratorium Przyszłości 2023r.

Robot Skriware to bardzo dobry towarzysz pierwszych przygód z programowaniem. Już drugi rok z rzędu, w ramach programu Laboratoria Przyszłości, nasi uczniowie samodzielnie, krok po kroku stworzyli Skriboty, poznając przy tym podstawy mechaniki, elektroniki i programowania, ale przede wszystkim świetnie się przy tym bawiąc!
Uczniowie mają także okazję doświadczenia wirtualnej rzeczywistości oraz odbycia podróży do odległych miejsc na Ziemi i w Układzie Słonecznym poprzez gogle VR, które dostarczają niesamowitych wrażeń w całkiem innym wymiarze.
Dzieci poznały także sposób obsługi długopisów 3D, a następnie tworzyły ciekawe projekty za ich pomocą, jak choćby ozdoby świąteczne.