REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

JAN PAWEŁ II – „INICJATOR ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY''

Konkurs ma na celu pogłębienie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności papieża oraz pobudzenie uczniów do naśladowania w codziennym życiu Świętego Jana Pawła II, który w szczególny sposób ukochał dzieci i młodzież.

I. Cele konkursu:

- kultywowanie pamięci o papieżu, który kochał dzieci i młodzież,

- zachęcanie młodych ludzi do aktywności w życiu i korzystania ze swoich umiejętności,

- promocja talentów,

- rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów,

- kultywowanie pamięci o papieżu i symbolach Światowych Dni Młodzieży

II. Adresaci konkursu:  uczniowie naszej szkoły.

III. Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną zgodnie z hasłem: „Jan Paweł II – inicjator Światowych Dni Młodzieży''

2. Format prac: A4 lub A3.

3. Technika wykonania – malarstwo, rysunek.

4. Praca musi być wykonana tylko przez jednego autora, bez pomocy osób trzecich (prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę).

5. Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem.

6. Termin składania prac – 5 października 2023 r. do wychowawców lub p. Agnieszki Rezwow.

IV. Kryteria oceny:

1.      Prace zostaną ocenione w dwóch grupach wiekowych:

·         I grupa: kl. I-III

·         II grupa: kl. IV-VIII

2. Powołana przez organizatora komisja weźmie pod uwagę:

- zgodność z tematyką konkursu,

- oryginalność spojrzenia autora na tematykę,

- walory artystyczne,

- samodzielność wykonania pracy.

3. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny celujące z plastyki. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej zostaną wysłane do udziału w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Podszklu.

4. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.

V. Wyniki i nagrody:

1. Ogłoszenie wyników etapu szkolnego nastąpi 10 października.

2. Wyniki etapu ogólnopolskiego - 24 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu i na stronie internetowej  www.sppodszkle.edu.pl

2. Nagrody zostaną odesłane pocztą.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie

Agnieszka Rezwow