foto1
Tire Service text caption 1
foto1
Tire Service text caption 2
foto1
Tire Service text caption 3
foto1
Tire Service text caption 4
foto1
Tire Service text caption 5


„Dar na 100”

W związku z udziałem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach w akcji „Dar na 100” w tym tygodniu zachęcamy całą społeczność szkolną do zapoznania się z poniższą prezentacją pt. „Papież Polak”.

PREZENTACJA

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jan Pawła II w Sobieniach-Jeziorach

„Dar na 100 – rok 2020 rokiem świętego Jana Pawła II”

 

 

Lp.

Działania szkoły

Termin realizacji

1.      

Wystawa przed budynkiem szkoły „Karol Wojtyła. Narodziny” (prod. Centrum Myśli JP 2).

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasów studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Czytaj więcej: "Dar na 100 – rok 2020 rokiem świętego Jana Pawła II"

ROK 2020 – ROKIEM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

W związku z 100. rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach bierze udział w akcji „Dar na 100”. W ramach przedsięwzięcia placówka podejmuje wiele działań edukacyjno-wychowawczych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wzięcia udziału w inicjatywach artystycznych, dydaktycznych i wychowawczych. W  dobie pandemii i przymusowego pobytu w domach zapraszamy do wirtualnego zwiedzania wystaw i systematycznego sprawdzania szkolnej strony internetowej. W każdym tygodniu nowa propozycja.

Linki do wystaw:

http://domjp2.pl/wirualny-spacer/

http://czlowiekzwolnosci.centrumjp2.pl/ .

ŁAŃCUCH DOBRYCH UCZYNKÓW

Z OKAZJI

100. ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II

Drodzy Uczniowie, Patron naszej szkoły, święty Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Pokazał nam, czym jest dobro i zachęcał do jego czynienia.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II podejmijcie wyzwanie i włączcie się do akcji tworzenia łańcucha dobra!!!

Na żółtych i białych paskach papieru(40cm/6cm) zapiszcie swój dobry uczynek, gest skierowany do drugiej osoby, pozytywną postawę, ogólnie wszelki przejaw dobra, który mógłby być Waszym prezentem dla świętego Jana Pawła II. Po powrocie do szkoły połączymy paski i powstanie piękny łańcuch dobrych uczynków w kolorach papieskich.

Uwaga!

·         Treść uczynku zapisujecie odręcznie i bardzo starannie.

·         Kartkę możecie ozdobić.

·         Nie trzeba się podpisywać.

·         Termin składania prac od 13.05 do 18.05.2020r.

·         Prace przynosicie do szkoły (zostawiacie na ławce przy wejściu głównym) lub do kościoła ( wkładacie do oznaczonego pudełka przy wejściu głównym).Poproście rodziców o pomoc w dostarczeniu prac.

·         Zgłoście wychowawcy, że wzięliście udział w akcji.

Pamiętajcie! Dobro czyni dobro! Bądźcie ogniwem łańcucha dobra !